Jak si udržet štíhlou postavu?

27. června 2008 v 19:42 |  Tipy & tricky + něco o Anorexii
Nejde tak o to zhubnout, ale pak si štíhlou postavu udržet, to bývá ten největší problém. S našimi radami to půjde snáze.
Citrusové plody obsahují "požírače tuků" jako vitamin C
a flavonoidy, které činnost vitaminu C ještě posilují. Proto jich jezte co nejvíce. Ještě lépe ale uděláte, když si před hlavním jídlem dopřejete sklenku pomerančové šťávy. Pak si může tělo brát z potravin více bílkovin, železa a vápníku, čímž se značně zlepšuje proces trávení.
Nenápadné, ale velice účinné je střídání tepla a chladu, při kterém tělo spaluje více tukových buněk. Proto má tak velký význam střídání teplé a studené vody při sprchování: tento efekt můžeme ještě zvýšit tím, že budete jednotlivé místnosti v bytě vytápět na rozličnou teplotu.
Skutečným darem je rybí maso, alespoň pokud se týká jeho pozitivního vlivu na udržování štíhlé postavy. Největší účinek má rybí maso upravované ve fólii. Když potom takto připravené maso ještě navíc obložíme čerstvou zeleninou a pokapeme citronovou šťávou, stane s
e z jídla jakýsi "dozorce" nad štíhlou postavou.
Každá sebemenší procházka prospívá tělu. Pokud nemáte možnost vyjít si denně do přírody, existuje jedna dobrá rada: Vystupte z autobusu nebo tramvaje o jednu stanici dříve a dojděte zbytek cesty pěšky. Velice důležité je při chůzi uvolnění břišních svalů a zadečku, a proto se soustřeďte na činnost svalstva. Po několika týdnech se přesvědčíte, jak je tato metoda účinná.
Pomáhejte látkové výměně a dopřejte si jahody. Obsahují totiž mangan, který pozitivně ovlivňuje činnost štítné žlázy. Vhodné je jíst jahody po hlavním jídle, protože jejich zrnkanapomáhají trávení.
To, že se všeobecně doporučuje jíst ovoce a zeleninu,není nic nového. Odborníci ale zdůrazňují jednu věc. Zeleninu bychom měli servírovat na modrých talířích. Přišli totiž na to, že modrá barva je při jídle zklidňující.
Pokud máte při jídle pocit, že už jste nasyceni, nic dalšího již nejezte a vyčistěte si zuby. Velice účinné je čistit je pastou, která obsahuje peprmint. Ten totiž zahání chuť na něco sladkého. Jinak velice dobrou náhražkou jsou peprmintové bonbony nebo žvýkačky (pokud ale neobsahují cukr).
Když jdeme na nějakou slavnostní večeři, tak bychom již doma měli vypít dvě až tři sklenky vody, čímž zaženeme pocit hladu a budeme se při večeři "držet na uzdě".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama