Červen 2008

Tak téhle holky si fakt vážím

30. června 2008 v 20:20
Tak tohle je má kámoška ze základky.Takhle vypadala v polovině 9 třídy.
Tady je na závěrečáku na konci 9 třídy<![CDATA[//><!]]>
Už nastoupila do 1 ročníku střední školy<![CDATA[//><!]]> to je změna!Může to být tak polovina prváku.
<![CDATA[//><!]]> A takhle vypadá teď<![CDATA[//><!]]>
<![CDATA[//><!]]>

30.6.08

30. června 2008 v 17:49 můj jídelníček
Snídaně:2 tmavé chleby se sýrem
Svačina:nic
Obed:2 rohlíky se sýrovou pomazánkou
Svačina:nic
Večeře:ryzoto
Pití:2l vody, ice tea agvila citron
Hřích:nic
Váha:51 kilo
Počet cigaret:2
Sport:Nákupní horečka od 8 do 12h
Názor na dnešek:Mno ráno jsem si užila koupila jsem si úžasné kalhoty. Ale odpoledne už bylo hrozné byla jsem doma se mi nikam nechtělo.

obrázky

30. června 2008 v 17:42 picture

Obezita a kouření

30. června 2008 v 14:07 Tipy & tricky + něco o Anorexii
Vztah kouření a obezity není jednoduchý. Dodnes neexistuje jedno
značné vysvětlení, proč průměrný kuřák má nižší tělesnou hmotnost než nekuřák s obdobnými stravovacími návyky
Jedním z faktorů může být i vliv nikotinu na příjem potravy. Kouření významně zpomaluje vyprazdňování žaludku, a to zejména pevné fáze žaludečního obsahu. Delší doba, po kterou je naplněn žaludek, nepochybně přispívá k prodlouženému pocitu sytosti; zrychlená pasáž v tračníku zmírňuje zácpu, která často komplikuje redukční diety.

Prim. Petr Sucharda z 3.interní kliniky vysvětluje: "Na nižší
hmotnosti kuřáků a rovněž nárůstu hmotnosti po zanechání kouření se rozhodující měrou podílejí rozdíly v energetickém metabolizmu. Akutní účinky nikotinu zvyšují výdej energie o 5 - 10 %, což činí přibližně 880 kJ denně. Tento efekt však je u obézních významně nižší; změna klidového energetického výdeje byla v průměru nižší o 300 kJ než u neobézních kuřáků. Nikotin zvyšuje rovněž odbourávání tuku tzv.lipolýzu."

V posledních 10 letech se prokázalo, že kuřáci mají stejně jako obézní sníženou citlivost na inzulin. Data z velkých klinických studií nasvědčují tomu, že kouření dvakrát až čtyřikrát zvyšuje riziko vzniku cukrovky (diabetu 2.typu). Dále pak diabetikům kouření dramaticky zvyšuje riziko vzniku diabetických komplikací.

Vzhledem k tomu, že kouří až jedna třetina světové dospělé populace, je právě kouření cigaret jedním z nejvážnějších rizikových faktorů cukrovky.

Prim.P.Sucharda pokračuje: "S mírou snížené citlivosti tkání k inzulinu těsně souvisí rozložení tukové tkáně v těle. U kuřáků je častější mužské (androidní) ukládání tělesného tuku. Převažující distribuce tukové tkáně v oblasti trupu je spojena mnohem těsněji s metabolickým i srdečně-cévním rizikem než tomu je u otylosti gynoidní (ženské), a to i při nižším BMI."
Obvyklé zvýšení hmotnosti po zanechání kouření mnohé kuřáky vede ke ztrátě motivace přestat, k pokračování a po naplnění obav z nárůstu hmotnosti dokonce k návratu ke kuřáctví. Z výše uvedeného je zřejmé, že na nárůstu tělesné hmotnosti se kromě zvýšeného příjmu energie podílí i výpadek účinku nikotinu, případně jiných látek, vnikajících do těla s cigaretovým kouřem. Na druhé straně motivem pro zanechání kouření může být sama nadváha či dušnost, která ji často provází.

Zvýšení příjmu energie po zanechání kouření dosahuje přibližně 1250 kJ/den. Spolu s poklesem výdeje energie to může vést k váhovému přírůstku až 0,45 kg týdně. Nárůst hmotnosti po zanechání kouření v průměru dosahuje 2,9 kg. Zvýšení tělesné hmotnosti po zanechání kouření však nemusí být nutným zlem - stačí omezit denní příjem energie nebo úměrně zvýšit fyzickou aktivitu. Zanecháním kouření tedy rozhodně nelze omlouvat přírůstek hmotnosti o 10 nebo více kg. Po zanechání kouření lze očekávat zlepšení inzulinové sensitivity a tím pokles rizika diabetu i úpravu dalších zdravotních komplikací.

Přestat kouřit se vyplatí ve všech směrech a v každém věku.

realky

30. června 2008 v 14:02 Thinspo

moje váha

29. června 2008 v 22:08

29.6.08

29. června 2008 v 22:02 můj jídelníček
Snídaně:2 rýžové chleby
Svačina:nic
Obed:dušená mrkev s bramborama
Svačina:nic
Večeře:2 krajíce černého chleba s ramou a pažitkou
Pití:2l vody, 1 pivo
Hřích:nic
Váha:52 kilo
Počet cigaret:5
Sport:procházka s kámoškou na rozhlednuznova
Názor na dnešek:Dneska jsemměla mít na oběd králíka tak jsem si rači dala zase mrkev ale bez masa. Odpoledne jsem šla se svouspolužačkou na procházku jsme dobře podrbaly =) Dneska jsem spokojená!

MOTA

29. června 2008 v 7:04 Tipy & tricky + něco o Anorexii
  • Kdybych snědla trochu, snědla bych všechno. Proto nesním nic.
  • Hlad je tvůj přítel, který tě nikdy nezradí, tak jako jídlo.
  • Samozřejmě že je to těžké. Kdyby to bylo lehké, každý by mohl být hubený.
  • Být hubená je důkaz sebekontroly a vlády nad svým životem.
  • Hlad bolí, ale štíhlost za to stojí.
  • To jídlo vypadá moc dobře. Ale já vypadám mnohem líp!
  • Když nebudeš jíst, nepřibereš.
  • Nikdy není pozdě na to být tím, kým chceš být.
  • Jídlo je jako umění. Ke koukání, ne k jezení.

28.6.08

28. června 2008 v 22:57 můj jídelníček
Snídaně:4 rýžové chleby
Svačina:nic
Obed:dušená mrkev s bramborama a kouskem masa
Svačina:nic
Večeře:2 tousty
Pití:2l vody, ledový zelený čaj
Hřích:kousek nanukového dortu
Váha:52 kilo
Počet cigaret:5
Sport:procházka s kámoškou na rozhlednu
Názor na dnešek:Dneska jsem měla doma velký úklid. Večer jsem si dala scuka s kámoškou ze základky tak jsme pokecaly. Mno ona se teda dost změnila vážila 72 kilo a teď váží 56 mno mazec. Je fakt šikovná. Těším se na další setkání =).

Hubneme s ananasem

28. června 2008 v 17:53 Tipy & tricky + něco o Anorexii
Víte, že čerstvý ananas obsahuje enzym uryc
hlující trávení, což znamená, že když ho jíme hodně, rychleji hubneme? Proto se tohle vynikající exotické ovoce používá při odtučňovacích kúrách a v boji s celulitidou.
Sto gramů ananasu představuje sotva 5
6 kcal, neobsahuje tuk ani bílkoviny. Nachází se v něm však enzym bromelin urychlující rozpad bílkovin. Ananas je bohatý i na mangan, potřebný k posilování kostí. Dužnina a šťáva z ananasu jsou také vhodné pro ženy, kterým hrozí osteoporóza. Díky obsahu vitaminu C, B1 a B2 a přirozených salycilátů se uplatňuje při infekcích a působí jako aspirin. Pomáhá proti srážlivosti krve a posiluje imunitní systém. Šamani tvrdí, že ananas posiluje energetické pole člověka a chrání ho před zlými energiemi a uřknutím.
Ananasová odtučňovací kúra není právě levná, vyžaduje sníst tři čerstvé plody (jeden denně), ale není namáhavá. Když ji absolvujeme důkladně, zhubneme za tři dny tři kilogramy. Když se rozhodneme pro ananasovou dietu, měli bychom kupovat zralé plody se sladkou vůní. Nakrájené ovoce skladujeme v chladničce maximálně tři dny, a to v těsně uzavřené nádobě.
První den
K snídani sníme salát z jednoho jablka a 1/4
ananasu, pijeme kávu anebo čaj bez cukru, půl skleničky mléka bez tuku. K obědu můžeme sníst maso upečené na olivovém oleji spolu se 100 g uvařeného hrášku a čtvrtkou nadrobno nakrájeného čerstvého ananasu. K svačině sníme čtvrtku ananasu. K večeři si dáme libovolné množství hlávkového salátu s nadrobno nakrájeným ananasem.
Druhý den
K snídani si dáme jeden nízkokalorický jogurt se čtvrtkou ananasu nakrájenou na kousky, pijeme neslazenou kávu nebo čaj. K obědu sníme pokrájenou čtvrtku ananasu, obložíme jím toastové pečivo, na které dáme plátky krůtího masa a plátek sýra. Pečeme 10 minut v troubě. Večeře: půlka ananasu.
Třetí den
Snídani tvoří čtvrtka ananasu, banán, jablko či jiné ovoce, neslazená káva nebo čaj. K obědu si uvaříme půl šálku těstovin, středně velké rajče spaříme vařící vodou, oloupeme, podusíme s polovinou nakrájené cibule, olivovým olejem a čtvrtkou ananasu. Lžičku rajčatového protlaku smícháme se stroužkem česneku, nasekanou petrželovou natí a špetkou tymiánu. Smícháme a omáčkou polijeme těstoviny. Svačina: čtvrtka ananasu. Večeře: salát ze čtvrtky ananasu a 15 dkg uvařeného nakrájeného kuřete ochuceného troškou olivového oleje, vody a citronové šťávy. K tomu 1 kousek toastového chleba.


27.6.08

27. června 2008 v 20:00 můj jídelníček
Snídaně:krajíc tmavého chleba s ramou a pažitkou
Svačina:nic
Obed:žampiony s těstovinama
Svačina:nic
Večeře:krajíc tmavého chleba s ramou a pažitkou
Pití:2l vody, jahodový koktejl, malé pivo =)
Hřích:moje láska mi dala čokoládu tak sem ji bohužel snědla celou
Váha:52 kilo
Počet cigaret:5
Sport:posilovačka na bříško
Názor na dnešek:Mno konec roku se to muselo oslavit =). Muj kluk mi bohužel koupil čokoládu bo prý nejím a že nechce abych dopadla jak minule. Tak sem ji schválně snědla ale rozdělila sem se i s ostatníma. Ani nevím kolik jsem toho snědla =) Zítra to musím napravit =)

RG 4

27. června 2008 v 19:47 Thinspo

Jak si udržet štíhlou postavu?

27. června 2008 v 19:42 Tipy & tricky + něco o Anorexii
Nejde tak o to zhubnout, ale pak si štíhlou postavu udržet, to bývá ten největší problém. S našimi radami to půjde snáze.
Citrusové plody obsahují "požírače tuků" jako vitamin C
a flavonoidy, které činnost vitaminu C ještě posilují. Proto jich jezte co nejvíce. Ještě lépe ale uděláte, když si před hlavním jídlem dopřejete sklenku pomerančové šťávy. Pak si může tělo brát z potravin více bílkovin, železa a vápníku, čímž se značně zlepšuje proces trávení.
Nenápadné, ale velice účinné je střídání tepla a chladu, při kterém tělo spaluje více tukových buněk. Proto má tak velký význam střídání teplé a studené vody při sprchování: tento efekt můžeme ještě zvýšit tím, že budete jednotlivé místnosti v bytě vytápět na rozličnou teplotu.
Skutečným darem je rybí maso, alespoň pokud se týká jeho pozitivního vlivu na udržování štíhlé postavy. Největší účinek má rybí maso upravované ve fólii. Když potom takto připravené maso ještě navíc obložíme čerstvou zeleninou a pokapeme citronovou šťávou, stane s
e z jídla jakýsi "dozorce" nad štíhlou postavou.
Každá sebemenší procházka prospívá tělu. Pokud nemáte možnost vyjít si denně do přírody, existuje jedna dobrá rada: Vystupte z autobusu nebo tramvaje o jednu stanici dříve a dojděte zbytek cesty pěšky. Velice důležité je při chůzi uvolnění břišních svalů a zadečku, a proto se soustřeďte na činnost svalstva. Po několika týdnech se přesvědčíte, jak je tato metoda účinná.
Pomáhejte látkové výměně a dopřejte si jahody. Obsahují totiž mangan, který pozitivně ovlivňuje činnost štítné žlázy. Vhodné je jíst jahody po hlavním jídle, protože jejich zrnkanapomáhají trávení.
To, že se všeobecně doporučuje jíst ovoce a zeleninu,není nic nového. Odborníci ale zdůrazňují jednu věc. Zeleninu bychom měli servírovat na modrých talířích. Přišli totiž na to, že modrá barva je při jídle zklidňující.
Pokud máte při jídle pocit, že už jste nasyceni, nic dalšího již nejezte a vyčistěte si zuby. Velice účinné je čistit je pastou, která obsahuje peprmint. Ten totiž zahání chuť na něco sladkého. Jinak velice dobrou náhražkou jsou peprmintové bonbony nebo žvýkačky (pokud ale neobsahují cukr).
Když jdeme na nějakou slavnostní večeři, tak bychom již doma měli vypít dvě až tři sklenky vody, čímž zaženeme pocit hladu a budeme se při večeři "držet na uzdě".

26.6.08

26. června 2008 v 19:37 můj jídelníček
Snídaně:1 malý celozrný rohlík
Svačina:nic
Obed:nic
Svačina:nic
Večeře:trochu čočkové polévky
Pití:2l vody
Hřích:1 delisa
Váha:52 kilo
Počet cigaret:5
Sport:dohromady ušlapaných 12 kilometrů
Názor na dnešek:Dneska sme měly eko den + výšlap. Tak jsem taho docela dost ušla =). Jinak jsem se seboudnesspokojená. Dnešek byl uplně suprový =)!

Největší dietní záhady

26. června 2008 v 19:05 Tipy & tricky + něco o Anorexii
Proč se ráno budíte hladová, ačkoli jste se večer hodně najedla? Proč vám tolik chutnají přesolená jídla? A jak je možné, že před menstruací prahnete po sladkostech, zatímco o týden později vás výloha cukrárny nechá chladnou? Odpovědi najdete právě t
Otázka: "Proč těsně před menstruací hrozně moc jím a toužím po sladkém?" Lenka, 23 let, Plzeň
Odpověď: V týdnu před začátkem menstruace začne vaše tělo vyžadovat přibližně 500 kalorií denně. Dietologové zatím nezjistili, proč tomu tak je. Možná si vaše tělo myslí, že jste těhotná, a zajišťuje dostatečnou výživu pro dítě. Pokud chcete svůj organismus přechytračit, jezte před menstruací častěji malé porce sytých jídel. Díky tomu bude mít váš mozek a nervový systém stálý přísun dobrých živin a snadněji odoláte regálům s čokoládou v supermarketu.
Někteří odborníci se domnívají, že za všechno může vaše psychika. Před menstruací ve vás bouří hormony a vy se snadno necháte ovládnout úzkostí nebo zoufalstvím. Vaše tělo navíc zadržuje vodu, takže si můžete připadat silnější, než obvykle. Podvědomě jste sama se sebou nespokojená a uklidňujete se většími porcemi jídla. Příště raději sáhněte po sexy oblečení a dejte si záležet na líčení. Budete se cítit skvěle, aniž byste musela použít čokoládový dopink.

Otázka: "Zjistila jsem, že když v noci málo spím, mám druhý den pořád hlad. Čím to je?" Klára, 19 let, Praha-západ
Odpověď: Schází vám energie a snažíte se ji rychle načerpat z jídla. Všimněte si, že po probděné noci nemáte chuť na zeleninu nebo celozrnný rohlík se šunkou, ale lákají vás hlavně kalorické bomby jako opékaná klobása nebo hranolky s tatarkou. Pomůže vám, když si dáte jídlo s vysokým obsahem vitamínu B. Ten tělu pomůže dobít baterky. Tip: celozrnné pečivo, neloupaná rýže, vejce, ořechy, drůbeží maso, ryby, špenát.
Problém je i v tom, že když jste unavená, méně se kontrolujete. Podvědomě se vrháte na sladkosti nebo na sacharidy, které vás rychle občerství. Mnohem líp vám ale poslouží kombinace sacharidů a bílkovin anebo bílkoviny samotné. Ty totiž povzbudí tělo, aby vyrábělo víc chemikálií, jež vás udržují bdělou a soustředěnou. Tip: pokud padáte únavou, obejděte obloukem pekařství a raději si v samoobsluze kupte dvacet deka tvrdého sýra.

Otázka: "Občas dostanu strašnou chuť na něco slaného. Dokážu pak na posezení spořádat sáček smažených bramborových lupínků. Proč to dělám?" Hana, 29 let, Opava
Odpověď: Slané bramborové lupínky vám možná chutnají, ale měla byste si je odříct. Jedna hrst vám neublíží, ale když jich sníte celý sáček, škodíte svému zdrví. I když váš mlsný jazyk volá po soli, odolejte! Většina lidí solí mnohem víc, než potřebují. Přesto spousta z vás bojuje s neodolatelnou chutí na přesolená jídla. Pokud musíte hodně solit, možná má vaše tělo málo živin, důležitých pro správnou funkci chuťových buněk - třeba zinku. Ten chybí spoustě mladých žen a dá se doplnit tabletami, které koupíte v lékárně. O jejich užívání se nejprve poraďte se svým lékařem. Rozhodně byste ale neměla brát víc než 45 mg zinku, a to maximálně měsíc.
Neodolatelná touha po slaných dobrotách může také znamenat, že máte unavené ledviny. Zařaďte do svého jídelníčku jídla, která ledvinám prospívají - například proso (seženete ho v prodejnách se zdravou výživou), černé fazole, celer, petržel, zázvor, ostružiny a borůvky.

Otázka: "Kdykoli si dám vydatnější večeři, než obvykle, ráno se budím s pocitem hladu. Připadá mi to divné. Čím to může být?" Lenka, 20 let, České Budějovice
Odpověď: Za všechno nejspíš může hladina glukózy ve vaší krvi. Když sníte větší jídlo, než obvykle, vaše tělo si přebytečnou glukózu uloží, takže její hladina v krvi najednou poklesne. A v tu chvíli se začne vylučovat hormon, který vyvolává pocit hladu. Tím pádem dostanete pocit, že nutně musíte něco sníst, ačkoli ve skutečnosti hladová nejste. Tip: Pokud se ráno po velké večeři probudíte s kručícím břichem, nenechte se zmást a dejte si jenom lehkou snídani. Měla by vám stačit.

RG 3

26. června 2008 v 19:01 Thinspo

Perfect?

25. června 2008 v 20:12 spřátelené blogy
http://destinytanja.blog.cz/

25.6.08

25. června 2008 v 19:04 můj jídelníček
Snídaně:tyčinka corn
Svačina:nic
Obed:1 langoš
Svačina:nic
Večeře:1 celozrný rohlík s ramou
Pití:3l vody
Hřích:1 delisa
Váha:53 kilo
Počet cigaret:5
Sport:mno dá se říct běh do schodů
Názor na dnešek:Dneska sme měly sportovní den a s holkama jsem dělala občerstvení tak mi holky udělaly langoš. Jinak sem si mákla když mě učitelé posílaly pro různé věci. Tak jsem asi 5 vybíhala schody =). Dneska se sebou moc nejsem spokojená, kvůli té delise.

7 zbytečnýchchyb při hubnutí

25. června 2008 v 18:42 Tipy & tricky + něco o Anorexii
Proč se vám stále nedaří udržet svá kila pod kontrolou? Možná děláte některou z častých, avšak zbytečných chyb.
1. Deset kilo za měsíc? Nesmysl
Potřebujete zhubnout dvacet kilo? I to je možné, ale nečekejte, že se vám to podaří za půl roku. Ostatně jste je za tak krátkou dobu ani nenabrali. Je lepší si nejdříve dát menší cíle - třeba šest až deset kilo za půl roku - a pak pokračovat zase s novým plánem. Cíle, který je více na dohled, se dosahuje snáze.
2. Příliš vysoká rychlost
Počítejte s tím, že čím více chcete hubnout, tím pomaleji vám to půj
de. Pokud potřebujete zhubnout jen deset kilo, půjde to pravděpodobně pomaleji než deset kilo dejme tomu z celkových čtyřiceti. Souvisí to mimo jiné s výkonností metabolismu, který se většinou s rostoucí obezitou výrazně zpomaluje.
3. Už nikdy si nedám...
Budu cvičit! A nejméně třikrát týdně! A vážně tomu věříte? Takové odhodlání většinou vydrží týden dva - vy si proto cvičení, ale třeba i změny v jídelníčku naplánujte jen takové, o kterých víte, že je můžete zvládnout dlouhodobě. Proto by z vašich úst neměly zaznít ani věty typu "už nikdy si nedám čokoládu".
4. Při hubnutí se nemusí trpět
Budete-li brát hubnutí jako dočasné utrpení, po jehož konci se zase budete moci rozvalit se sáčkem chipsů před televizí, měli byste se raději předem smířit s neúspěchem, případně s jo-jo efektem. Svého cíle totiž dosáhnete daleko spíše, když se shazování kilogramů stane součástí celkové a trvalé změny vašeho životního stylu.
5. Bez hladovění to nejde. Nebo ano?
Mýlí se ten, kdo si myslí, že při shazování kil musí od rána do noci trpět hladem - samozřejmě, musíte jíst méně, ale své udělá také to, že byste měli jíst pětkrát až šestkrát denně. Pak byste hlad pociťovat neměli. Dokonce, pokud byste se jím trápili, jen zvýšíte riziko, že tělo najede na úsporný režim a i z mála přijatého jídla pečlivě uloží každé deko. Po prvních pár dnech hodně skromného jídelníčku by se hubnutí nejspíše zastavilo.
6. Připravte se na pocit hladu raději předem
Nicméně zejména první týden či dva nejspíše hlad přece jen mít budete, tělo si musí zvyknout na menší porce méně hutné stravy. Počítejte s tím stejně jako s faktem, že budete v takových chvílích rozmrzelí a náladoví. Hlavně se krizi nesnažte zajíst, lepší je mít připravené nakrájené kousky zeleniny. Pozor na ovoce, tu a tam nevadí, ale jídlo na hubnutí to úplně není - je hodně sladké.
7. Hubnutí v utajení nemusí vyjít
Je pochopitelné, že se se svými plány na hubnutí nechcete svěřovat, pokud chcete někoho překvapit štíhlejší linií nebo když vám není příjemná představa, že se vás stále někdo vyptává, jak vám to jde. Ale na druhou stranu, zkušenosti ukazují, že právě svěření se s vlastními záměry pomáhá - přece to nevzdáte, když už jste to oznámili partnerovi nebo kamarádkám. Možná budete příjemně překvapeni, jak vás bude okolí podporovat. Jinak hrozí, že si třeba nebudete moci připravovat zdravější jídlo či že vás budou nutit jíst. Nebojte se i na návštěvách odmítnout nějaké jídlo s tím, že se snažíte zhubnout.